CENTRUM BAGS

do kasy suma: 0,00 zł
Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy?
Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy?

Kapelusz to elegancki i ponadczasowy dodatek. Pasuje kobietom w różnym wieku i o stylu ubierania. Ważne jednak, by odpowiednio dobrać go pod kątem kształtu swojej twarzy, aby podkreślał w niej to, co najlepsze. Zatem jaki kapelusz do jakich kształtów twarzy? Podpowiadamy!

Twarz okrągła

Co nosić: W przypadku twarzy o zaokrąglonym kształcie celem kapelusza będzie jej wysmuklenie i nadanie bardziej owalnego zarysu. Najlepiej sprawdzą się zatem nakrycia głowy o ukośnych i trójkątnych liniach. Inną dozwoloną opcją są także kapelusze w kształcie prostokąta.
Czego nie nosić: Osoby z okrągłą twarzą nie powinny zakładać kapeluszy z dużym rondem oraz takich, które przylegają do głowy i maksymalnie podkreślają rysy twarzy.

Twarz kwadratowa

Co nosić: Przy twarzy kwadratowej trzeba wybierać kapelusze, które nieco złagodzą ostre rysy. Pomogą w tym okrągłe kapelusze o liniach skośnych i pionowych.
Czego nie nosić: W przypadku kwadratowej twarzy nie poleca się zakładania kapeluszy samoistnie zsuwających się na tył głowy. Mogą one powodować jeszcze większe uwydatnianie ostrych rysów twarzy.

Twarz trójkątna

Co nosić: Osoby z twarzą trójkątną powinny wybierać zaokrąglone kapelusze, które w razie występowania szerokiego czoła skutecznie je przysłonią. Dobrym rozwiązaniem jest także beret. Dla odwrócenia uwagi można postawić na zdobiony kapelusz, np. za pomocą aplikacji albo ronda o fantazyjnym wykończeniu.
Czego nie nosić: W przypadku twarzy trójkątnej należy zrezygnować z kapeluszy na bok oraz tych opartych na skośnych liniach.

Twarz owalna

Twarz o owalnym kształcie jest idealna do noszenia wszelkich kapeluszy. Nie trzeba zatem specjalnie unikać albo zalecać konkretnych rodzajów tych nakryć głowy.

A co z szerokością twarzy?

Ona również ma znaczenie! Jeśli mowa o drobnej twarzy, zaleca się wybór niskiego kapelusza z małym rondem. Takie nakrycie może przyćmić szczupłą twarz. Jeżeli zaś buzia jest szeroka, sytuacja jest odwrotna – warto wybrać spory kapelusz z dużym rondem, czyli najbardziej efektywne rozwiązanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl