CENTRUM BAGS

do kasy suma: 0,00 zł
Jak dopasować nakrycie głowy do długości włosów?
Jak dopasować nakrycie głowy do długości włosów?

Nie każde nakrycie głowy – czy to mowa o tradycyjnej czapce zimowej, czy eleganckim kapeluszu z szerokim rondem – będzie pasować każdej kobiecie, co jest sprawą oczywistą. Tak jest z powodu różnych względów, ale my dziś omówimy jeden z nich: długość włosów. Jak zatem dobrać nakrycie głowy do długości pukli? Podpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Czapki a długość włosów

Tradycyjne czapki są złym rozwiązaniem dla włosów, których długość nie przekracza szczęki, ponieważ przez nie włosy mogą się kompletnie „schować”, więc możesz wyglądać, jakbyś nie miała ich wcale. Lepsze będą luźne czapki z dzianiny lub wełny, np. grubo plecione. Ta zasada dotyczy nie tylko klasycznych czapek zimowych, ale także beretów. Kobiety noszące średnie albo długie włosy mają oczywiście szerokie pole do popisu i właściwie mogą postawić na dowolną czapkę.

Kapelusze a fryzura

Jeśli chodzi o krótkie włosy i kapelusze, najlepsze dla niedługich pukli będą te z szerokim rondem. Im szersze, tym włosy (i cała twarz) lepiej wyglądają. Aby całość wyglądała jeszcze bardziej stylowo, wystarczy zaczesać włosy do tyłu albo zostawić parę pasemek okalających twarz (jeśli takie posiadasz). Masz kręcone włosy? Postaw na kapelusze bez ronda lub modele tylko z częściowym rondem. Natomiast dłuższe loki wyglądają świetnie praktycznie z każdym modelem kapelusza, jeśli są zaplecione w długi warkocz puszczony luźno z boku. Dla posiadaczek grzywki polecamy melonik lub kapelusz z wąskim rondem – twarz jest bardziej podkreślona.

Pamiętaj!

Jasne – długość włosów czy ogółem Twoja fryzura ma znaczenie podczas zakładania nakrycia głowy, ale zwróć uwagę także na inne kwestie. Zawsze upewnij się, że twoje włosy są zupełnie suche, zanim założysz kapelusz lub czapkę. Ponadto lepiej też postawić na model luźniejszy, typu oversize. Nie ma nic gorszego od brzydkiego odcisku na czole od kapelusza albo czapki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl